Trasy rowerowe Single Track Nove Mesto pod Smrkem Trasy rowerowe Single Track Świeradów Zdrój i Nove Mesto pod Smrkem są jednymi z najlepszych jakie spotkaliśmy w życiu. Wielokrotnie zjeździliśy różne trasy rowerowe, ścieżki leśne czy miejskie w Karkonoszach i Izerach, włączając w to Jelenią Górę, Pilchowice, Jagniątków, Borowice, Przesiekę, Szklarską Porębę, Jakuszyce, Karpacz, nie pomijając perełek takich jak Odrodzenie, Zamek Chojnik czy Petrovka. Rower jest dobry wszędzie, ale Single Track daje specyficzne wrażenia!
Trasą są dedykowane dla rowerzystów, specjalnie przygotowane, JEDNOKIERUNKOWE, bardzo dobrze oznakowane. Posiadają różne stopnie trudności, które naprawdę czuć. Od zielonego, przez niebieski, czerwony, po magiczne, czarne szklaki.
Trasy Single Track mają nachylenie maksymalnie 5% i szerokośc do 0,8m.

mapa Single Track Pokoje gościnne HELENKA są idealną bazą wypadową, do czeskiej części Single Track jest 3km, do polskiej 1,5km. Podane odległości są odległościami do parkingów, bo same trasy przebiegają nawet kilkaset metrów od naszego obiektu!

Start można rozpocząć na wiele sposobów:
- z naszego obiektu do każdej z tras
- z parkingu na granicy z Czechami sprawdź na mapie
- z parkingu przy trasie "Zajęcznik" sprawdź na mapie
- z Singltrek Centrum pod Smkrem sprawdź na mapie
- dojechać samochodem do Trek Centrum "U Kyselky" sprawdź na mapie

trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track

Trek centrum U Kyselky Po czeskiej stronie znajdują się miejsca do odpoczynku, z gastronomią, napojami, posiłkami. Przy trasie niebieskiej znajduje się Singltrek Centrum pod Smkrem. Okolicę uprzyjemnia jezioro, gdzie chętni moga się wykąpać :) Znajduje się tam także kilka punktów gastronomicznych.
W obiektach można płacić w koronach czeskich i złotówkach.
Zróżnicowanie trudności tras, bliskość obiektów gastronomicznych, malownicza okolica, sprawiają, że jest to idealne miejsce dla każdego, od zaawansowanych rowerzystów, po rodziny z dziećmi.
W 2011 roku, według międzynarodowej organizacji IMBA zostały uznane, za jedną z 7 najlepszych destynacji MTB na świecie.

trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track trasy Single Track