Wycieczka rowerowa Szklarska Poręba Świeradów ZdrójŚwieradów-Zdrój jest położony w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w Sudetach, w Górach Izerskich, na wysokości 450-710 m n.p.m.
Unikalny, podgórski klimat, sieć szlaków turystycznych i rowerowych, zasoby naturalnych surowców leczniczych: wody mineralne, wody radonowe, złoża borowiny umożliwiające leczenie chorób reumatycznych i narządów ruchu, przyciągają turystów i kuracjuszy od XVII wieku. Nazywane jest perłą uzdrowisk dolnośląskich.

Tutejsze wody lecznicze – radoczynne szczawy, o różnym stopniu zmineralizowania, używane zarówno do picia, jak i do kąpieli oraz okłady borowinowe, leczą przede wszystkim choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu krążenia oraz choroby ginekologiczne.

O wyjątkowości tych miejsc stanowią: najdłuższa na Dolnym Śląsku hala spacerowa, egzotyczna roślinność, promenada spacerowa, tarasy, sztuczna grota oraz galeria widokowa na wieży z zegarem.

Kąpielisko w CzechachKilka minut od domu, w odległości 6km, po stronie czeskiej, jest pole biwakowe z kąpieliskiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego, sportowego, ścieżkami rowerowymi (Singltrek) oraz bufetem. Więcej informacji

Zobacz mapę dojazdu do kąpieliska.Atrakcje w okolicy: